Syysretki Kolille ja yhdistyksen sääntömääräinen syyskokous La 2.10.2021

Pohjois-Karjalan Psykologiyhdistyksen sääntömääräinen syyskokous sekä yhdistyksen syysretki järjestetään lauantaina 02.10.2021 Kolilla. Yhdistys kustantaa retken jäsenilleen. Kulkeminen toteutetaan kimppakyydein ja yhdistykseltä voi hakea kilometrikorvausta matkoista.

 

Ohjelma:

09:30 Saapuminen Kolin kylälle (Ylä-Kolintie 3) ja päivän aktiviteetteihin orientoituminen
10:00 Maastopyöräilyä tai kävelyretki
12:00 Lounas Kolin Ryynäsessä
14:00 Syyskokous Seurojentalolla (Merilänrannantie 4 c)

 

Syyskokouksessa voi asettua ehdolle johtokuntaan vuodelle 2022 sekä Suomen Psykologiliiton liittovaltuuston jäsenten ja varajäsenten vaaliin kaudelle 2022-2023. Liittovaltuustoon valittavien henkilöiden jäsenmaksujen on oltava maksettuina ennen valintaa, mikä asianomaisten ehdokkaiden on itse tarkistettava. 

 

Syyskokoukseen ja -retkelle ilmoittaudutaan alla olevasta linkistä. Ilmoittauduthan syysretkelle viimeistään 28.09.2021 mennessä. Ilmoittautumaan pääset: psykologiliiton kautta tulleen sähköpostin tai yhdistyksen facebook-sivujen kautta. Pohjois-Karjalan Psykologiyhdistyksen sääntömääräisen syyskokouksen esityslista 02.10.2021


I Kokouksen järjestäytyminen
1. Kokouksen puheenjohtajan valinta
2. Kokouksen sihteerin, pöytäkirjantarkastajien ja ääntenlaskijoiden valinta
3. Kokouksen laillisuuden ja päätösvaltaisuuden toteaminen
4. Kokouksen työjärjestyksen hyväksyminen

II Varsinaiset kokousasiat
5. Yhdistyksen toimintasuunnitelman hyväksyminen vuodelle 2022
6. Yhdistyksen talousarvion hyväksyminen vuodelle 2022
7. Johtokunnan jäsenten palkkioiden ja matkakorvausten määrä vuonna 2022
8. Suomen Psykologiliiton liittovaltuuston jäsenten ja varajäsenten vaali
9. Johtokunnan puheenjohtajan, varsinaisten jäsenten ja varajäsenten valinta
vuodelle 2022
10. Toiminnantarkastajien ja näiden henkilökohtaisten varajäsenten valinta
vuodelle 2022
11. Muut asiat

Kommentit

Tämän blogin suosituimmat tekstit

Psykologifoorumi 2020 etänä

Pokan syksyn ohjelmistossa on Psykologifoorumi ja retki Kolille